Obchody Święta Niepodległości

W naszej szkole, co roku uroczyście świętujemy obchody Święta Niepodległości. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu rodziców w Szkole i Przedszkolu Arka odbyła się niesamowita uroczystość, upamiętniająca wydarzenia historyczne.

W uroczystym apelu, który rozpoczął się od odśpiewania hymnu narodowego, wzięli udział rodzice , uczniowie naszej szkoły i przedszkola, nauczyciele, pracownicy szkoły i zaproszeni goście.

Szczególne podziękowania należą się 19 Drużynie Harcerskiej ‚BUKI’ z Nowego Tomyśla za obecność oraz prowadzenie akademii.

W obchody Święta Niepodległości zaangażowali się również wszyscy uczniowie naszej szkoły. Już kilka dni wcześniej dzieci przygotowały kotyliony oraz ciastka patriotyczne. Dochód ze sprzedaży kotylionów przeznaczony został na budowę szkoły w Aleppo.
Cały tydzień w szkole panował bardzo uroczysty nastrój, uczniowie przygotowywali się do tego ważnego wydarzenia, śpiewając pieśni patriotyczne i rozmawiając o historii Polski.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości pozwoliły naszej szkolnej wspólnocie, poczuć więź z ojczyzną i jej historią.