664 931 229 biuro@szkolaarka.pl

Arka wzbogaca kulturowo!

 UK!

W piątek 01.02 uczniowie szkoły oraz zerówka uczestniczyli w niecodziennych zajęciach z języka angielskiego. Zapoznali się z historią a także kulturą Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii. Dowiedzieli się kim jest królowa Elżbieta II i jaką funkcję pełni w państwie, poznali niektórych członków rodziny królewskiej. Na koniec lekcji prezentując odpowiednią postawę, odsłuchali hymn UK, „God save the Queen”. W najbliższym czasie planujemy napisać i wysłać oficjalny list do Królowej!

Bardzo ważne w procesie nauczania języka obcego jest nabycie przez dzieci świadomości jak istotne w naszych czasach jest posługiwanie się nim w mowie i piśmie. Znaczące jest również poszerzanie wiedzy na temat historii, kultury, tradycji panujących w państwach, z których wywodzi się język angielski.

Po zajęciach uczniowie z pewnością rozpoznają i skojarzą z Anglią czerwone piętrowe autobusy, budki telefoniczne, najważniejsze katedry, uniwersytety, pałac Buckingham, miasta takie jak Manchester, Liverpool czy Leeds a także hasła: „five o’clock tea”, angielska pogoda  oraz wiele innych.

Scroll to Top

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress