664 931 229 biuro@szkolaarka.pl

ĆWICZENIA Z DROŻDŻAMI PIEKARSKIMI

Co to znaczy „rosnąć jak na drożdżach?” – na to pytanie odpowiedzieli uczniowie na zajęciach polonistycznych. Dzieci podawały własne wyjaśnienia, mówiąc o sytuacjach, w których ktoś użył tego określenia. Dowiedziały się, że tak jak ciasto potrzebuje drożdży, żeby wyrosnąć, tak samo ludzie powinni odpowiednio się odżywiać. Na zajęciach uczniowie dowiedzieli się także, że ciasto drożdżowe, dostarcza witamin z grupy B, które są niezwykle istotne w procesie wzrostu. Następnie przeprowadzili doświadczenie „Czy drożdżom do rośnięcia wystarczy woda?”. Uczniowie rozpuścili w dwóch miseczkach w letniej wodzie po pół łyżeczki drożdży. Jedna została odstawiona na bok, a do drugiej wsypana została łyżeczka mąki. Po odstawieniu miseczek na ok. 20 minut, dzieci zaobserwowały, że w miseczce, w której wsypana została mąka, drożdże zaczęły szybko rosnąć.

Warto uczyć się nowych dwuznaków, takich jak na przykład „Dż” 🙂

Scroll to Top

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress