KONKURS RECYTATORSKI

W czwartek 23 maja w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski. Przyjął on formę prezentacji utworu poetyckiego jednego z wybranych autorów: Adama Mickiewicza, Ignacego Krasickiego, Marii Konopnickiej i Doroty Gellner. Podczas recytacji danego dzieła, jury oceniało przede wszystkim dobór tekstu, pamięciowe opanowanie wiersza, a także wyraz artystyczny – rekwizyty, elementy ruchu, gestu scenicznego oraz strój. Uczniowie zeprezentowali wiersze najlepiej, jak tylko potrafili, z przepiękną dykcją, intonacją, ekspresją. Niektórzy uczestnicy przebrali się w wyszukane stroje oraz przynieśli ciekawe rekwizyty. Ostatecznie jury wybrało zwycięzców. Trzecie miejsce zajęła reprezentantka zerówki – ogrodniczka Gabrysia, drugie, uczennica pierwszej klasy – starająca się za wszelką cenę zdążyć na przyjęcie – Hania, a zaszczytne pierwsze miejsce zdobyła również pierwszoklasistka – Zosia, prezentująca stanowiący duże wyzwanie wiersz „Pani Twardowska”, Adama Mickiewicza. Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym za udział w konkursie dzieciom. Już teraz z niecierpliwością czekamy na kolejną, przyszłoroczną edycję konkursu!