664 931 229 biuro@szkolaarka.pl

Nauka i zabawa – połączenie idealne

Zamiana nauki na zabawę, czyli w radość z poznawania, odkrywania, działania, poszukiwania to najlepsze z czym powinna kojarzyć się nauka. Bo na pewno nie z ciężką pracą. Okres edukacji od początku szkoły do zakończenia to bardzo ważny czas utrwalania zaradności edukacyjnej. Przekonanie, że zawsze dam sobie radę a w razie potrzeby ktoś nam życzliwie pomoże to program na całe życie. Dziecko idzie do szkoły, by nauczyć się wielu rzeczy, nabyć wiele umiejętności, by być kompetentne w pisaniu, czytaniu, liczeniu a wreszcie w ROZUMIENIU świata i samego siebie. Musi być utrwalana wiara w siebie i swoje możliwości. Nauka przez zabawę to najbardziej skuteczna forma uczenia się. Uczenie się powinno być czynnością przyjemną dla dziecka – inaczej, kiedy nauka przebiega w atmosferze trudu i ciężkiej pracy, gubimy coś cennego. Dziecko zaczyna nie lubić się uczyć [cyt. za: Taraszkiewicz Małgorzata, psycholog edukacyjny, doradca rozwojowy szkół /www.tatento.pl/]

W Dzień Świętego Walentego pierwszoklasiści przynieśli do szkoły swoje ulubione gry. Spędziliśmy czas rozwijając wyobraźnię, myślenie, spostrzegawczość i zręczność – niekoniecznie przy biurku i nad książką.

Scroll to Top

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress