664 931 229 biuro@szkolaarka.pl

Wizyta w muzeum

Końcówka stycznia była pełna nowych wrażeń. Nasze szkolne tematy poświęcone były takim zagadnieniom jak: muzeum, teatr, kino czy opera. Dlatego też jako lokalni patrioci, musieliśmy odwiedzić nasze słynne, znane w całej Polsce Nowotomyskie Muzeum. Uczniowie klasy drugiej oraz zerówka wraz z wychowawcami wybrali do Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa w Nowym Tomyślu, gdzie Pani Przewodnik opowiedziała nam wiele ciekawostek na temat wierzbowych witek czyli wikliny. Potem obejrzeliśmy wystawę, na której podziwiać można było nie tylko wiklinowe koszyki, ale też torebki, buty, fotele, lampy, zwierzęta oraz roboty robione przez wikliniarzy z całego świata. Zadowoleni i uśmiechnięci wróciliśmy do szkoły.

Scroll to Top

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress