664 931 229 biuro@szkolaarka.pl

Wycieczka do Częstochowy

Pewnego dnia podczas przeglądania czasopisma „Mały Gość Niedzielny” natrafiliśmy na zaproszenie do Częstochowy- Garden Party u Królowej! Komisja w której skład wchodzi cała klasa i pani Marysia postanowiła, że smutek i łzy za rodzicami odstawia na bok, wsiada w pociąg i jedzie w długą podróż w północną część Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Nocleg zapewniły nam wspaniałe Siostry Urszulanki. Dziękujemy Pani Monice, za jej troskę i pomoc:-) Bez Pani, nasza wycieczka by się nie odbyła! Z dziećmi spotkał się między innymi Biskup Antoni Długosz, który nazywany bywa „biskupem dzieci” i któremu nigdy nie brakuje dobrego humoru. Przywitał uczestników, nazywając się „Waszym dziadkiem z długim nosem”.

Grupy uczestników ubrane były w kolorowe stroje. Każdy kolor oznaczał inny kontynent. Wszyscy nosili dumnie koronę z napisem „Moja mama jest Królową”. Po Mszy św. dzieci poszły w procesji na „audiencja u Królowej”, czyli do Kaplicy Matki Bożej, gdzie złożyły przygotowane „Serduszko dla Królowej”.

Scroll to Top

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress