664 931 229 biuro@szkolaarka.pl

ZAKŁADANIE HODOWLI ŚLIMAKA WINNICZKA

Na zajęciach polonistycznych uczniowie z I klasy poznali literkę „ś”, jak „ślimak”! Po obejrzeniu ilustracji ślimaków, opisaniu ich wyglądu, nazwaniu części ciała i zapoznaniu się ze zwyczajami tych mięczaków, dzieci przez około tydzień przygotowywały się do założenia terrarium – domu dla ślimaków.

Każdy z uczniów otrzymał zadanie, by przynieść niezbędne produkty, które posłużą do skonstruowania środowiska, w którym ślimaki będą mogły żyć.Potrzebne były: pojemnik 5litrowy, ziemia ogrodnicza, którą uczniowie wysypali na dno terrarium, kamyki i kawałki kory, po których te małe stworzenia mogą sobie spacerować, sałata, jabłko, mniszek lekarski, marchew – do jedzenia, a ponadto skorupki jaj, by dostarczyć ślimakom wapnia i woda, by utrzymać odpowiednią wilgotność. W terrarium nie mogło oczywiście zabraknąć domowników, czyli ślimaków, które przyniosła Hania.

Uczniowie wiedzą, by dbać o czystość terrarium – usuwać resztki pokarmu i myć jego ścianki. Ćwiczą w ten sposób cnotę porządku ale także troski o dobro wszystkich stworzeń.

Scroll to Top

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress